O firme

Naša firma je distribútorom pre Slovensko a Českú republiku pre výrobky Scalewatcher™.

Na vývoji a patentovaní sa podieľala firma B & D Ingenieursburo B.V. z Holandska, ktorá vznikla v roku 1988 a patrí medzi popredných svetových výrobcov elektronických upravovačov tvrdej vody so skúsenosťami viac ako dvadsaťročnými v obore. Svoje výrobky vyváža do celého sveta. 

Scalewatcher™ je originálna značka elektronickej technológie na odstraňovanie vodného kameňa používaná po  celom svete s montážnymi halami v Holandsku, Thajsku, Vietname a teraz aj v USA. Prvýkrát bola predstavená v Európe v roku 1989, a po získaní dvoch patentov za vývoj, ponúka pôsobivý zoznam výhod najmä pre výrobcov, obce, poľnohospodárov, prevádzkovateľov chladenia, klimatizácií, kúrenia, energií, zariadení na spracovanie odpadov, kúpalísk a správcov nehnuteľností. Dnes sa Scalewatcher™ teší úspechu po celom svete a takmer každý deň firma objavuje nové spôsoby jeho využitia. 

Elektronický systém Scalewatcher™ na odstraňovanie vodného kameňa preniesol princípy magnetického odvápňovania do 21 storočia. Jednoduchosť jeho inštalácie, možnosť ušetriť náklady na údržbu, prestoje a chemikálie, a nahradenie metód menej šetrných k životnému prostrediu v mnohom prispievajú k jeho úspešnosti. Pri inštalácii nie je potrebné nič vypínať, ani používať chemikálie a nedochádza ku kontaktu s vodou. 

Produktová rada Scalewatcher™ je od roku 1993 vyvíjaná spoločnosťou Scalewatcher® North America Inc, ktorá tiež vlastní registrovanú ochrannú známku a medzinárodné patenty. Na začiatku roka 2005 sa spoločnosť reorganizovala aby sa dokázala lepšie prispôsobiť potrebám Severnej Ameriky. Prvotný úspech Scalewatcher™ začal v Spojených štátoch, keď testy na kotloch, ohrievačoch a výmenníkoch tepla bezpochyby preukázali, že Scalewatcher™ je účinným prostriedkom na odstraňovanie vodného kameňa z vodovodných systémov a zariadení.

Už od týchto prvotných pokusov sa systém Scalewatcher™ zdokonaloval a prispôsoboval na riešenie širokej škály problémov v rôznych odvetviach od hotelov až po chemické závody (vrátane ropných plošín v Severnom mori) a od výrobcov plastov až po papierne. Domáce systémy sú tiež vyrábané na úpravu tvrdej vody v každej veľkosti a pre typy domu v rozmedzí od bytu až po veľkú vilu.

V USA sa alternatívne produkty na úpravu vôd rýchlo stávajú nutnosťou. Vláda presadzuje reguláciu vypúšťania soli v systémoch na úpravu vôd a znepokojenie nad použitím výbušných chemikálií pri odstraňovaní vodného kameňa. 

Spoločnosť poskytuje ku všetkým svojím produktom záruku a pokiaľ výrobok nefunguje, dostanete vaše peniaze späť. Všetky produkty sú vyrobené podľa nekompromisných štandardov kvality a z najlepších komponentov s garanciou po dobu 10 rokov a s predpokladanou životnosťou minimálne 20 rokov. Od svojho uvedenia na trh pred 24 rokmi, výrobky vykazujú 98% úspešnosti v rámci záruky.